Piękny ogród to wizytówka każdego miłośnika dobrego stylu. Urządzenie go to niemała gratka. Jeszcze większe wyzwanie stanowi ewentualna reorganizacja. Każdy, kto dba o jego architekturę wie, że większość rozwiązań charakteryzuje się małą mobilnością. A nie ma nic cenniejszego niż „powiew świeżości”, nawet we własnym ogrodzie. To właśnie dlatego w cenie są rozwiązania, które mogą zmienić swoje miejsce wraz ze zmianą koncepcji. 

Mobilna, wolnostojąca pergola CUBE GARDEN.
Mobilna, wolnostojąca pergola CUBE GARDEN.

Jeszcze niedawno na popularności zyskiwała „mobilna roślinność”, którą można przenosić w dowolne miejsca w ogrodzie. Brak konieczności podejmowania decyzji o konkretnej przestrzeni dla efektownych kwiatów i krzewów podbiła serca miłośników zmian. O ile przenoszenie donic i drewnianych skrzyń wydaje się być bezproblemowe, o tyle większe konstrukcje takie jak altany i pergole od zawsze stanowiły wyzwanie. 

Projektanci Cube Garden w odpowiedzi na potrzeby klientów stworzyli koncepcję pergoli wolnostojącej, którą można postawić w wybranym miejscu bez konieczności budowy fundamentów. Możliwość konstrukcji pergoli wolnostojącej pozwala na swobodne aranżowanie ogrodu i strefy odpoczynku. Dzięki samonośnej konstrukcji dociążonej podłogą można postawić ją na dowolnym, punktowo wypoziomowanym podłożu. Daje to ogromną swobodę w aranżacji przydomowej strefy, ponieważ w ten sposób możliwe jest stworzenie małego, ekskluzywnego „salonu”, miejsca do spotkań z rodziną i przyjaciółmi lub kojącego relaksu w dowolnym miejscu w ogrodzie. Co najważniejsze, w przypadku wyprowadzki lub zmian aranżacyjnych ogrodu istnieje możliwość rozłożenia konstrukcji i ustawienia jej w innym miejscu.

Pergole wolnostojące to rozwiązanie, które wyróżnia markę Cube Garden. Oprócz zalety, jaką jest jej mobilność, warto zaznaczyć, że konstrukcja ta nie wymaga betonowych wylewek czy innych prac ziemnych, które znacznie ingerują w powierzchnię ogrodu. Oznacza to, że nasi klienci mogą zyskać efektowną strefę relaksu wkomponowaną w krajobraz, bez niszczących go prac budowlanych – zaznacza Rafał Modlinger, projektant Cube Garden.

informacja prasowa
Cube Garden to polska marka oferująca designerskie zabudowy tarasowe, pergole, werandy, komfortowe strefy relaksu, zabawy i wypoczynku. Projekty powstają w oparciu o autorską, opatentowaną konstrukcję łącząc piękno i estetykę z wytrzymałością oraz bezpieczeństwem. Cube Garden to zespół zdolnych projektantów, tworzących ponadczasowe, minimalistyczne, lecz niezwykłe efektowne aranżacje ogrodowe i tarasowe… dla ducha i wewnętrznego balansu.